[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
1 دیدگاه 8425بازدید دسته بندی: لینک کوتاه: https://zonkan98.ir/?p=2491
موکاپ چیست و چه تفاوتی با پروتوتایپ و وایرفریم دارد؟

موکاپ چیست و چه تفاوتی با پروتوتایپ و وایرفریم دارد؟

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

موکاپ چیست و چه تفاوتی با پروتوتایپ و وایرفریم دارد؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید بدانید موکاپ چیست؟ در واقع در ساخت و طراحی، موکاپ یک مدل پیش ساخته با ابعاد اصلی از یک طرح یا وسیله میباشد. که برای آموزش، نمایش، سیر تکامل طراحی، پیشرفت و هدفهای دیگر ساخته میشود.

موکاپ چیست

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید بدانید موکاپ چیست ؟ در واقع در ساخت و طراحی، موکاپ یک مدل پیش ساخته با ابعاد اصلی از یک طرح یا وسیله میباشد. که برای آموزش، نمایش، سیر تکامل طراحی، پیشرفت و هدفهای دیگر ساخته میشود.یک موکاپ یک موکاپ همچنین میتواند یک پروتوتایپ باشد، اگر حداقل یک قسمت از عملکرد مفید یک سیستم و امکان تست کردن طراحی را داشته باشد. شاید این سوال پیش بیاید که اصال موکاپ چیست برای چه ساخته میشود، در جواب باید بگوییم که موکاپ اغلب توسط طراحان به منظور دریافت بازخورد مخاطبان ساخته میشود.

 

مزیتهای موکاپ

مزیتهای موکاپ

تفاوت پروتوتایپ با موکاپ چیست

در جواب این سوال که موکاپ چیست، پروتوتایپ چیست و چه تفاوتی با هم دارند باید بگوییم که موکاپ، به نوعی یک طراحی راستین ایستا است، که وظیفهی انتقال اطالعات را به صورت ایستا دارد و ارائهی محتویات و تنظیمات طرح را نیز به عهده دارد. موکاپ اغلب شبیه به طراحی نهایی است. اما قابل کلیک کردن و اثر گذاری نیست. معموال به مخاطب نمایش میدهد که محصول نهایی چگونه خواهد بود. اما پروتوتایپ بسیار به طرح نهایی و محصول نهایی نزدیک است. و میتوان آن را ارزیابی کرد و برای استفاده کننده قابل تست کردن است. پروتوتایپها میتوانند در مصرف هزینههای محصول نهایی بسیار صرفه جویی کنند از این جهت که اگر یک محصول بازخورد نداشته باشد هزینهها تلف نمیشوند.

 

تفاوت وایرفریم با موکاپ چیست ؟
یک نمایش تقریبا غیر واقعی، یا کمتر نزدیک به واقعیت از یک محصول است. محموال سازه و ساختار بیرونی را شامل میشود. و بر خالف موکاپ بازخورد اولیه ظاهری محصول را از نظر مخاطب مورد بررسی قرار میدهد. در طراحی وایرفریم الزم نیست که به جزئیات توجه شود اما باید ایدهی کلی طراحی و اطالعات مهم را دارا باشد. وایرفریم یک کانال بین اعضای تیم است تا محصول خود را بهتر بشناسند.

موکاپ لوگو رایگان از کجا بگیریم

همانطور که پیشتر گفتیم موکاپ رایگان خیلی پرکاربرد است و در معرفی یک محصول یکی از بهترین ابزارهای گرافیکی به حساب میآید. همچنین از موکاپ رایگان میتوان برای پیش نمایش خیلی از طراحیهای گرافیکی مثل: کارت ویزیت، پوستر، لوگو و … استفاده کرد. امروزه سایتهایی هستند که موکاپ لوگو رایگان و الیه باز در اختیار عالقمندان قرار میدهند تا بتوانند با استفاده از آنها طراحی خودشان را به نمایش بگذارند و بازخورد آنرا بین مخاطبان خود ارزیابی کنند.وقتی شما از موکاپ لوگو رایگان استفاده میکنید، میتوانید طرح نهایی خودتان را به عنوان یک قالب آماده مشاهده کنید و در اختیار مشتریان بگذارید؛ و همچنین مشتریان وقتی نمونه کارهای خود را در این حد نزدیک به واقعیت میبینند رضایت بیشتری نسبت به طراحی نشان میدهند.

ثال فرض کنید که یک سفارش لیبل بطری نوشابه را توسط فایل موکاپ رایگان روی بطری نوشابه
بیندازید و مشتری به صورت سه بعدی بطری را ببیند که به واقعیت هم نزدیک است، مسلما بیشتر جلب
طراحی شما خواهد شد.امیدواریم از این مطالب لذت برده باشید

 

 • ویژگی های موکاپ رایگان
 • کیفیت بالا
 • امکان و.یرایش اسان
 • و...
شما هم دیدگاهی ارسال کنید
 1. .yahoo.co.uk گفت:

  I’m really enjoying the design and layout of your site.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me
  to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
  Great work!

درباره زونکن 98

زونکن دریچه ای نو به دنیای فروش فایل و ایجاد کسب و کار غیرفعال گشوده است. با فروش فایل های خود اعم از دوره های آموزشی، پروژه های کدنویسی، گرافیکی،مقالات و… به درآمد برسید و ثروت بسازید.

14
تعداد محصولات
93
تعداد مقالات
27
تعداد کاربران
7
تعداد دیدگاه ها
14
تعداد محصولات
93
تعداد مقالات
27
تعداد کاربران
7
تعداد دیدگاه ها
جهت اطلاع از آخرین اخبار مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تمامی حقوق برای زونکن 98 محفوظ می باشد، هرگونه سو استفاده از قالب پیگرد قانونی خواهد داشت